NZDM Na Hraně se zapojilo do projektové výzvy „Vy rozhodujete, my pomáháme“ od Nadačního fondu Tesco a Nadace rozvoje občanské společnosti. V rámci této výzvy mohou zákazníci Tesco prodejen hlasovat pro vybraný projekt a vybrat tak vítěze dané prodejny. Pro NZDM Na Hraně bylo možné hlasovat na prodejně Tesco v Opavě, na ulici Těšínské. Projekt získal celkem 1620 hlasů.

Náš projekt byl zaměřen na podporu a motivaci mládeže ke sportovním aktivitám, proto nesl příznačný název „Sportem ke zdraví! A nejen tomu fyzickému.“ V rámci projektu bylo realizováno několik zajímavých aktivit a došlo k nákupu sportovního vybavení, které budou moci klienti NZDM Na Hraně využívat i nadále.

Během realizace projektu jsme s dětmi:

  • navštívili dvakrát trampolínové centrum ENHA Freestyle v Ostravě;
  • byli třikrát na bowlingu v Hlučíně;
  • realizovali dva parkourové workshopy pod vedením trenérů z Freerun Prajzská v Hlučíně a ve Vřesině u Hlučína;
  • pravidelně navštěvovali tělocvičny a sportovní haly v Hlučíně, kde mohli klienti využít nakoupeného vybavení (tedy florbalových holí, volejbalových a basketbalových míčů nebo badmintonových pálek);
  • také hojně využívali vybavení na venkovních sportovištích a parcích.

Projekt byl zaměřen na sportovní vyžití děti a mládeže proto, že klienti NZDM Na Hraně svůj volný čas tráví často neorganizovaně, neefektivně. Cílem byla aktivizace a nasměrování klientů na vhodné možnosti trávení volného času.

Další fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet na Facebook

Podpořte
ELIM OPAVA