Kvůli zrušenému jarnímu kolu Sbírky potravin se dostaly zásoby v potravinových bankách na kritické minimum. Koronavirová pandemie přitom způsobila výrazný nárůst lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Potravinové banky proto volají SOS. Sbírka potravin se i přes současnou komplikovanou situaci uskuteční v sobotu 21. listopadu 2020 od 8 do 18 h. Ve stovkách obchodů po celé České republice tak v tento den budou moci lidé předat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží (jejich přehled naleznete zde) dobrovolníkům za pokladnami do nákupních košíků označených logem sbírky.
Elim Opava, o.p.s. se i letos do této sbírky zapojí. Naše dobrovolníky tentokrát naleznetev prostoru za pokladnami prodejny Tesco (Těšínská 2914/44, Opava).

Vybrané potraviny a drogerie budou použity například pro matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi. A hlavně – potraviny poputují k lidem přímo v tom regionu, kde byly darovány. Proto darováním pomáháte lidem ve svém okolí!

 
Nechystáte se 21. 11. nakupovat a přesto se chcete zapojit?

Nevadí. Pomoci můžete i z pohodlí svého domova. Přispět na dobrou věc je od 16. 11.
do 1. 12. 2020
 možné také prostřednictvím partnerských online obchodů. Jak na to a další podrobnosti o sbírce najdete na: https://www.sbirkapotravin.cz/.

Sdílet na Facebook

Podpořte
ELIM OPAVA