Ve čtvrtek, 23. 7. 2020, se nám den opravdu vydařil. Ráno jsme všichni společně, pracovníci Elim Opava, o.p.s. a děti z klientských rodin, vyrazili z Opavy na výlet. Jeli jsme tzv. Hradeckou kozou :-), tak místní říkají vlaku, který jezdí z Opavy do Hradce nad Moravicí a zpět. Naše první svižné kroky směřovaly do příkrého kopce na zdejší malebný zámek, který jste o Vánocích mohli vidět také v nové pohádce, Princezna a půl království. Před samotnou prohlídkou loveckých a hostinský pokojů šlechty Lichnovských jsme stihli hodit mince do kašny Doubravky, která je na náměstí před samotným vstupem do zámeckého areálu a nyní už jen čekáme, kdy se nám tajná přání vyplní. Po atraktivně a humorně komentované prohlídce zámeckých prostor, jsme pozdravili paní Jarku Čermínovou, majitelku zdejší Perníkové chaloupky, která peče ty nejchutnější medové perníky. Paní Čermínová nás s úsmevěm přivítala, dětem na přivítanou upekla drobné perníčky, za což moc děkujeme.

Naše další putovaní pokračovalo magickým údolím řeky Moravice až do Areálu dobré pohody v nedalekých Žimrovicích. Zde jsme si rozdělali oheň, opekli špekáčky a hráli jsme týmové hry. Děti se zabavily na zdejším hřišti, některé pozorovaly a hladily u ohrady místní kozy. Velkou atrakcí se pro nás stala samotná řeka Moravice. Svítilo sluníčko a třpytivá hladina přímo lákala k tomu se zlehka osvěžit a třeba najít pod kamenem raka. Raků jsme našli v Moravici hned několik a někteří raka viděli poprvé v životě.

Krom příjemně chladivé vody nás osvěžil i nanuk a náš výlet byl u konce. Autobusem jsme se vrátili zpět do Opavy. Užili jsme si fajn den, děti byly skvělé, jsme bohatší o nové zážitky. Všem moc děkujeme a těšíme se na další vydařené akce!

Další fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet na Facebook

Podpořte
ELIM OPAVA