Je čas prázdnin, čas výletování a ne jinak tomu bylo i ve středu 14. 7. 2021 u nás v Elimu. Všichni společně, tedy pracovnici služeb SAS Elim Opava, NZDM Magnet i služby Magnet STREET a děti z klientských rodin, jsme vyrazili na výlet do baru. Nelekejte se 🙂 nešlo o běžný bar. Náš výlet jsme si tentokrát naplánovali do prvního lesního baru na Opavsku – tedy Baru U Kopaniny. Ten založili v lesíku, poblíž Hradce nad Moravicí, místní nadšenci. Z vlakového nádraží v Hradci nad Moravicí jsme se vydali příjemnou procházkou přes městečko a následně zamířili do mírného kopečka. Polní cesta, která vede téměř až k lesnímu baru, měla i svá dobrodružství a nečekaná úskalí. Než jsme se dostali k výborným špekáčkům, k občerstvení v lesním baru, úchvatným výhledům, hrám a týmovým aktivitám, museli jsme zdolat zarostlé řepkové pole, které některé děti nazvaly příznačně „džunglí“ a do poslední chvíle myslely, že tudy vážně nepůjdeme. Zdárně jsme jím ale prošli.

Po příchodu do lesního baru nás přivítala paní provozovatelka. Pro děti na uvítanou přichystala dárečky v podobě sladkých bonbónů a lízátek, za což moc děkujeme. Neodradila nás ani zatažená obloha, ani hřmění a pár kapek deště. I tak jsme si rozdělali oheň, opekli špekáčky, zahnali žízeň, zahráli si hry a houpali se na houpačce zavěšené na stromě. Dozvěděli jsme se také zajímavosti a informace o lesních barech v ČR a v zahraničí, i jak vlastně vznikl ten na Opavsku – U Kopaniny. Měli  jsme  možnost se usměvavé paní provozovatelky zeptat na vše, co nás zajímalo. Ke konci výletu se rozplynuly mraky, vyšlo zase sluníčko a z lesního baru byly vidět vrcholky Jeseníků, nebo pohádkový hradecký zámek. Výlet jsme zakončili sladce a to „zmrzkou“. Vzhledem k dostatku času před odjezdem vlaku, jsme s dětmi navštívili i místní dětské hřiště „Vodní hrad“. Náš výlet byl u konce. Vlakem jsme dorazili zpět do Opavy, kde jsme se rozloučili.

Lesní bar byl príma, stejně tak i děti, které se výletu zúčastnily. Navíc známe další nové a zajímavé místo v našem okolí, které stojí za to navštívit a vidět.

Všem moc děkujeme za účast, pomoc, pohodovou atmosféru a těšíme se na další společné akce a výlety!

Tým pracovníků Elim Opava, o.p.s.

Akce byla podpořena Statutárním městem Opava a grantovým programem „Vy rozhodujete, my pomáhámeNadačního fondu Tesco a NROS (podrobnosti zde).

Další fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet na Facebook

Podpořte
ELIM OPAVA