Většina maminek by si jen stěží dokázala představit péči o miminko 🤱 bez kočárku. Od procházek, přes cesty k lékaři 👩‍🔬, či běžné nákupy. Prostě usnadňuje každodenní přesuny. Zdravý malý človíček z něj většinou rychle vyroste, ale ne vždy jde všechno tak, jak má.

To je právě případ Antonínka 👶, jehož maminka je klientkou naší Komunitní práce. Antonínkovi osud příliš nepřál. Má opožděný psychomotorický vývoj a centrální hypotonický syndrom. I když mu budou 2️⃣ roky, je vývojově jako 6 měsíční miminko a ani přes veškeré cvičení 🏋️ nedokáže chodit, ani se plazit či sám sedět. Navíc má těžkou vadu sluchu, kvůli které nosí naslouchátka🦻. Nemá sací ani polykací reflex 🍼 , proto má zavedený peg do bříška. Má velký problém s přibíráním na váze, proto je maličký a hubený.

Kvůli všem svým zdravotním komplikacím potřebuje speciální zdravotní kočárek, ve kterém se bude cítit bezpečně i pohodlně a bude mít zdravý sed. Cena 🪙 takového kočárku je však pro jeho rodinu příliš vysoká. Proto byla na platformě Donio spuštěna sbírka 🌟, jejímž cílem je vybrat finanční prostředky na jeho nákup. Kdokoliv tak může prostřednictvím stránky: https://www.donio.cz/pribeh/9760 Antonínkovi na kočárek přispět.

100 % daru, bude předán mamince❗️

Děkujeme za podporu i sdílení❣️

Sdílet na Facebook

Podpořte
ELIM OPAVA