Elim Opava, o.p.s.

Nejste v tom sami


Rolnická 21a, 747 05 Opava
tel.: 553 653 239

IČ 02278197

číslo účtu: 6100000777/5500

 

Vzpomínka na prázdninový výlet, aneb na Hradci je prostě krásně!

Vzpomínka na prázdninový výlet, aneb na Hradci je prostě krásně!Ve čtvrtek, 23. 7. 2020, se nám den opravdu vydařil. Ráno jsme všichni společně, pracovníci Elim Opava, o.p.s. a děti z klientských rodin, vyrazili z Opavy na výlet. Jeli jsme tzv. Hradeckou kozou :-), tak místní říkají vlaku, který jezdí z Opavy do Hradce nad Moravicí a zpět. Naše první svižné kroky směřovaly do příkrého kopce na zdejší malebný zámek, který jste o Vánocích mohli vidět také v nové pohádce, Princezna a půl království. Před samotnou prohlídkou loveckých a hostinský pokojů šlechty Lichnovských jsme stihli hodit mince do kašny Doubravky, která je na náměstí před samotným vstupem do zámeckého areálu a nyní už jen čekáme, kdy se nám tajná přání vyplní. Po atraktivně a humorně komentované prohlídce zámeckých prostor, jsme pozdravili paní Jarku Čermínovou, majitelku zdejší Perníkové chaloupky, která peče ty nejchutnější medové perníky. Paní Čermínová nás s úsmevěm přivítala, dětem na přivítanou upekla drobné perníčky, za což moc děkujeme.

Naše další putovaní pokračovalo magickým údolím řeky Moravice až do Areálu dobré pohody v nedalekých Žimrovicích. Zde jsme si rozdělali oheň, opekli špekáčky a hráli jsme týmové hry. Děti se zabavily na zdejším hřišti, některé pozorovaly a hladily u ohrady místní kozy. Velkou atrakcí se pro nás stala samotná řeka Moravice. Svítilo sluníčko a třpytivá hladina přímo lákala k tomu se zlehka osvěžit a třeba najít pod kamenem raka. Raků jsme našli v Moravici hned několik a někteří raka viděli poprvé v životě.

Krom příjemně chladivé vody nás osvěžil i nanuk a náš výlet byl u konce. Autobusem jsme se vrátili zpět do Opavy. Užili jsme si fajn den, děti byly skvělé, jsme bohatší o nové zážitky. Všem moc děkujeme a těšíme se na další vydařené akce!

Další fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.

Naši práci podpořili
Logo Ministerstva práce a sociálních věcí
Logo Moravskoslezkého kraje
Logo města Opavy
Logo Úřadu vlády
Logo Ministerstva vnitra ČR
Logo Ministerstva zdravotnictví
Logo Evropského sociálního fondu
Logo města Hlučína
Potravinová a materiální pomoc
Logo Církve bratrské
Logo KTST s.r.o.
Logo firmy Optys
Logo Dumag barvy s.r.o.
Logo Prestar s.r.o.
Orsay
Logo Haberkorn s.r.o.
Logo Komfort agentura práce
BNET Internet
PENAM, a.s.
Alza.cz, a.s.
Slezské zemské muzeum
Karel Komárek Family Foundation
Veselá věda, z.ú.
Jooble