Přes Oderské vrchy zpět do dětských let

Přes Oderské vrchy zpět do dětských letVe spolupráci s Dobrovolnickým centrem Elim Opava, o.p.s. a starostou Heřmánek Bc. Romanem Münstrem se dne 25. 11. konalo v domově pro seniory ve Vítkově zábavné odpoledne nazvané „Přes Oderské vrchy zpět do dětských let“.
Po celém areálu domova bylo rozmístěno celkem
7 stanovišť s názvy obcí, které se nacházejí
v okolí Vítkova.

Prvním stanovištěm byl Františkův dvůr v Klokočově, kde probíhala hra s názvem Kočár. Pokračovalo se do Heřmánek, kde si babičky a dědečkové procvičili svou paměť při luštění křížovek, zaměřených na květiny a keře okolo nás. V následujícím stanovišti – Kaménce pak házeli „kameny“ na plechovkovou pyramidu. „Navštívili“ i poutní místo Maria Skála, kde krmili hladového vojáka. Dále se přesunuli do blízkého Spálova, kde bylo úkolem chytat rybičky z Vasermanova rybníka. Dalším stanovištěm byly Odry, kde se hrálo pexeso. Putování bylo zakončeno opět ve Vítkově, tentokrát na hradě Vikštejn, kde babičky vybarvovaly princezny a navlékaly korálky.

Na závěr celé akce dostali všichni malý dáreček. Odměnou všem dobrovolníkům byl potlesk a dobrý pocit z nádherného odpoledne, které se obzvlášť vydařilo.

Další fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.