Elim Opava, o.p.s.

Nejste v tom sami


Rolnická 21a, 747 05 Opava
tel.: 553 653 239

IČ 02278197

číslo účtu: 6100000777/5500

 

Ohlédnutí za prvním ročníkem Křesadla

Slavnostní předávání cen KřesadlaKdyž se pracovníci našeho Dobrovolnického centra na jaře rozhodli ocenit dobrovolníky za jejich činnost cenou Křesadlo (prestižní cenou udílenou dobrovolníkům již od roku 2001 v mnoha městech po celé České republice), ještě netušili, kolik práce je před nimi. Díky jejich vytrvalosti a pečlivosti, ale vše proběhlo na výbornou.
 
Do konce září bylo širokou veřejností nominováno celkem 32 dobrovolníků (někteří i více lidmi). Jednalo se především o dobrovolníky z Opavy, ale také z Vítkova, Kravař, Velkých Hoštic, Dolních Životic, Vlaštoviček, Bruntálu nebo Hlučína, kteří se věnují práci s nevidomými, mentálně postiženými, se seniory, dětmi, provádí canisterapii nebo jsou zapojení do programu 3G.
 
Z nich pak sedmičlenná porota, složená ze zástupců sociálních služeb, města Opavy, tisku a byznysu vybrala 6 dobrovolníků, což byl úkol poněkud nezáviděníhodný, neboť cenu si bezpochyby zaslouží nejen všichni nominovaní, ale vůbec všichni dobrovolníci, kteří ve svém volném čase zcela zdarma pomáhají ostatním.
 
Ve čtvrtek 30. listopadu proběhla v Obecním domě dlouho očekávaná akce, tedy slavnostní předávání cen Křesadla. Všechny velmi potěšilo, kolik lidí mělo o tuto akci zájem. Z rukou náměstka primátora Josefa Stiborského a zakladatele národní sítě dobrovolnických center Hestia Jiřího Tošnera ocenění převzali:

  • Vladimír Herman (téměř 4 roky se věnuje zrakově postiženým v Charitě ve Vlaštovičkách),
  • Eva Hlaváčová (provádí sociální rehabilitaci klientů s duševním a také mentálním postižením v organizaci Anima Viva),
  • Marie Kristková (několik let spolupracuje s domovy seniorů, pro jejichž klienty organizuje různé aktivity a výlety),
  • Marie Laníková (založila v roce 1998 neziskovou organizaci Onko ISIS, která pomáhá lidem s rakovinou, organizuje pro ně výlety, rekondiční pobyty a dělá preventivní programy na středních školách),
  • Marie Mikulíková (od roku 2012 se věnuje péči o seniory a jako učitelka se snaží propagovat dobrovolnictví mezi studenty),
  • Jekaterina Navrockaja (dochází od roku 2014 do Psychiatrické nemocnice v Opavě a věnuje se aktivizační činnosti s pacientkami).

Celá akce proběhla pod záštitou primátora města Opavy. Programem provázel pan Jiří Siostrzonek a o hudební složku se postaral Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity v Opavě.
 
Rádi bychom nyní poděkovali všem sponzorům a lidem, kteří pomohli s realizací této akce. Díky ní se ukázalo, kolik úžasných lidí je okolo nás, jen my o nich často ani nevíme. Tak nezbývá než doufat, že i v příštím roce budou dobrovolníci křesat své jiskry pro ty, kteří je potřebují, neboť dobrovolníci nejsou placeni – ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení.
 
Fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.
 
Ještě více o našem předávání cen Křesadla se dovíte z:

 
Další informace o dobrovolnících v Opavě můžete najít na stránkách Dobrovolníků.

Naši práci podpořili
Logo Ministerstva práce a sociálních věcí
Logo Moravskoslezkého kraje
Logo města Opavy
Logo Úřadu vlády
Logo Ministerstva vnitra ČR
Logo Ministerstva zdravotnictví
Logo Evropského sociálního fondu
Logo města Hlučína
Potravinová a materiální pomoc
Logo Církve bratrské
Logo KTST s.r.o.
Logo firmy Optys
Logo Dumag barvy s.r.o.
Logo Prestar s.r.o.
Orsay
Logo Haberkorn s.r.o.
Logo Komfort agentura práce
BNET Internet
PENAM, a.s.
Alza.cz, a.s.
Slezské zemské muzeum
Karel Komárek Family Foundation
Veselá věda, z.ú.
Jooble