Elim Opava, o.p.s.

Nejste v tom sami


Rolnická 21a, 747 05 Opava
tel.: 553 653 239

IČ 02278197

číslo účtu: 6100000777/5500

 

Klubový tábor NZDM Magnet

Klubový tábor NZDM MagnetVe dnech 18 – 21. 7. pořádal Nízkoprahový klubu Magnet tábor, který nesl název „Po stopách Yettiho“. Jako ideální místo pro tuto tématiku bylo zvoleno krásné město – Mosty u Jablunkova. Tábora se zúčastnilo 16 dětí. Aby se děti mohly navzájem poznat, pořádali různé seznamovací hry. S tématikou „Po stopách Yettiho“ souvisely činnosti jako například naučení se orientovat v mapě či připravovat jídlo v kotlících na ohništi.

Účastníci tábora také podnikli výšlapy jako správní horalové a hledali Yettiho. První výšlap vedl na nádhernou Horskou chatu Skalku, která byla ve výšce 910 m. n. m., a dále na nejvyšší bod, který se nachází u chaty Severky ve výšce 965 m. n. m. Následující den proběhla výprava na turistickou chatu Gírová a vyhlídkové místo ve výšce (840 m. n. m.). Předposlední den se konaly týmové soutěže a různé aktivity zaměřené na spolupráci (lidské člověče nezlob se, divadelní scénky). Velkým přínosem určitě bylo, že děti se mohly podívat na nová místa, vyzkoušely si jaké to je se orientovat v mapě, poznaly nové kamarády a strávili čas v přírodě bez moderních technologií.

Více fotografií z tohoto tábora naleznete v naší fotogalerii fotogalerii.

Akce byla realizována v rámci projektu Aktivitou k prevenci – Na lumpárny nemám čas, z rozpočtu Moravskoslezského kraje – Dotačního programu na podporu neinvestičních aktivit z oblasti prevence kriminality na rok 2016. Bližší informace o projektu naleznete zde.

Naši práci podpořili
Logo Ministerstva práce a sociálních věcí
Logo Moravskoslezkého kraje
Logo města Opavy
Logo Úřadu vlády
Logo Ministerstva vnitra ČR
Logo Ministerstva zdravotnictví
Logo Evropského sociálního fondu
Logo města Hlučína
Potravinová a materiální pomoc
Logo Církve bratrské
Logo KTST s.r.o.
Logo firmy Optys
Logo Dumag barvy s.r.o.
Logo Prestar s.r.o.
Orsay
Logo Haberkorn s.r.o.
Logo Komfort agentura práce
BNET Internet
PENAM, a.s.
Alza.cz, a.s.
Slezské zemské muzeum
Karel Komárek Family Foundation
Veselá věda, z.ú.
Jooble